Ankara’da komşu vahşeti: İkisi çocuk beş kişinin canına kıydı… Hakkında karar çıktı


Ankara’nın Sincan ilçesi Mustafa Kemal mahallesi Papatya sokakta 22 Kasım 2023 yılında yaşanan olayda aynı binada altlı üstlü oturan komşular arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda 72 yaşındaki Tahsin Ünsür, aynı aileden 2’si çocuk 5 kişiyi tüfekle vurdu. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti, şüpheli Tahsin Ünser cezaevine gönderildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede 13 yaşında olan maktul Mustafa Turgut ve 10 yaşındaki maktul Ceyda Turgut’un otizimli kardeşleri ile evde oyun oynadıkları sırada gürültü yapmalarından dolayı sanık Tahsin Ünsür’ün rahatsızlık duyduğu aktarıldı.

Bu konu ile ilgili olarak Ünsür’ün sıklıkla Turgut ailesini uyardığı ve aynı binada yönetici olarak görev yapan E.Ö.’ye, “Ben bunları öldüreceğim, eşim bunların yüzünden öldü” dediği aktarıldı. 22 Kasım 2023 tarihinde gece saat 23.45 sıralarında üst kattan ses gelmesi nedeniyle sanık Ünser’in yanına 14-15 adet av fişeği alarak komşularının evine gittiği ve aile bireylerine ateş açtığı kaydedildi.

“PİŞMANIM”

Sabah’ın haberine göre, iddianamede Ünser’in savcılıktaki ifadesinde, “Üst katta oturan Turgut ailesinin çocukları günün her saatinde oyun oynayarak ses yapıyorlardı. Defalarca kendilerini uyardım, komşular aracılığıyla ricada bulunduğum halde sesler kesilmedi. Eşimin vefatından sonra bu seslere tahammül edemedim” dediği belirtildi.

İddianameye göre olay günü üst kattan gelen sesler nedeniyle uyuyamadığını anlatan Ünser, “Dedemden kalma kırma av tüfeğini ve 14-15 adet domuz kurşununu yanıma aldım. Komşunun zilini çaldım, kapıyı Hamdi Turgut açtı. Kendisi beni içeri davet etti.

Çocuklarının salonda top oynadığı için uyuyamadığımı söyledim. Hamdi Turgut ise, ‘Benim çocuğum top oynamasın mı’ diyerek üzerime yürüdü. Av tüfeğini çıkartarak Hamdi’ye tek el ateş ettim. Hemen sonrasında tüfeğe bir fişek daha yerleştirerek Behiye Turgut’a ateş ettim, av tüfeğine tekrar fişek yerleştirerek Sunay Turgut’a ateş ettim. Sonrasını hatırlamıyorum” beyanında bulundu.

“BEN BUNLARI ÖLDÜRECEĞİM, EŞİM BUNLARIN YÜZÜNDEN ÖLDÜ”

Tanık E.Ö. ise savcılıkta verdiği ifadesinde 8 aydır binanın yöneticiliğini yaptığını belirterek, “Tahsin Ünsür, üst komşusu olan Hamdi Turgut ve ailesinin çok gürültü yaptığını söylüyordu. Bana, ‘Ben bunları öldüreceğim, eşim bunların yüzünden öldü’ dedi. Her seferinde Tahsin Ünsür’ü sakinleştirmeye çalıştım. Suna Turgut’a gürültü yapmamalarını söylediğim halde bu konuyu çözemedim” ifadelerini kullandı.

“HEPSİNİ ÖLDÜRDÜM, ŞİMDİ KİMİ ARIYORSANIZ ARAYIN”

Diğer tanık S.Y. savcılıktaki ifadesinde, olay günü parkta arkadaşlarıyla oturduğu esnada silah ve bağrışma sesleri duyduğunu söyleyerek, “Sesin geldiği apartmanın arka tarafına baktığımda ikinci katta Sunay’ın ‘İmdat kocamı vurdu öldürdü, beni de öldürecek.

Komşular polisi arayın’ diye bağırdığını duydum. Binanın içerisine girdiğimde Tahsin Ünsür elinde bulunan tüfeği önüne atarak, ‘Hepsini öldürdüm, şimdi kimi arıyorsanız arayın’ dedi ve evine gitti” dedi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

İddianamede, aynı aileden 2’si çocuk 5 kişiyi tüfekle öldüren sanık Tahsin Ünsür hakkında ‘kasten öldürme’, ‘çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme’ ve ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçlarından 5 maktul için ayrı ayrı müebbet hapis cezası talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir